آموزش پاراگلایدر

همه چیز در مورد آموزش پاراگلایدر

مشاهده دوره های آموزشی

آموزش پاراگلایدر - مبتدی

اولین دوره از آموزش پاراگلایدر دوره مبتدی هست و هنرجو با مفاهیم اولیه پرواز آشنا میشه و تمریناتش رو از زمین مسطح شروع میکنه و بعد از طی مراحل تپه کوتاه و پرواز دو نفره سولو میشه و به تنهایی پرواز میکنه. برای توضیحات بیشتر کلیک کنید.

دوره آموزش پاراگلایدر - مستقل

دومین دوره از آموزشهای پاراگلایدر دوره مستقل هست. درک شرایط پرواز و انجام پرواز های متعدد برای کسب مهارت های لازم برای انجام پرواز بدون هدایت مربی از اهداف اصلی این دوره آموزشی هست. بعد از این دوره هنرجو میتونه به صورت مستقل پرواز کنه.

دوره آموزش پاراگلایدر - متوسطه

سومین دوره آموزش پاراگلایدر دوره متوسطه هست. در این دوره ضمن بیان مباحث تئوری تکمیلی هنرجو نحوه انجام پرواز های طولانی و کسب ارتفاع در دیواره کوه و جریانات هوای گرم یا ترمال را فرا خواهد گرفت تا بتواند یک پرواز فنی را انجام دهد.

آموزش پاراگلایدر - دوره پیشرفته

دوره پایانی آموزش پاراگلایدر بصورت سینگل دوره پیشرفته می باشد. در این دوره مهارت های تکمیلی و پیشرفته پرواز با پاراگلایدر آموزش داده می شود و هنرجو در پایان این دوره قادر به طی مسافتهای طولانی با پاراگلایدر خواهد بود.

آموزش پاراگلایدر

آموزش پاراگلایدر در تهران و کرج ویژه تمامی علاقمندان و مشتاقان پرواز است که می خواهند آسمان را در حیطه اختیار خود بگیرند. همه ما از کودکی آرزوی پرواز داشتیم و شاید خیلی از ماها حداقل 1 بار در طول زندگی به خلبانی فکر کردیم.

اگه شما الان دارید این مطلب رو مطالعه می کنید یعنی تصمیم گرفتید که آموزش پاراگلایدر رو شروع کنید و به زودی در زمره خلبانان پاراگلایدر قرار بگیرید.

آموزش خلبانی با وسایل پروازی مختلف مستلزم داشتن بسیاری از شرایط و صرف هزینه زیاد است. همچنین محدودیت های بسیاری در خرید و یا پرواز با هواپیما و سایر وسایل پروازی وجود دارد. پاراگلایدر یک وسیله پروازی شخصی هست که همه میتونن ازش استفاده کنند. وزن کمی داره و کم جا هست و در کل محدودیت های بسیار کمی داره و همیشه در دسترس هست و عمومی ترین و ارزون ترین شکل پرواز محسوب میشه.

لذت پرواز با پاراگلایدر اون قدر زیاده که نمیشه ازش دل کند و مدتی ازش دور موند. با گذروندن دوره های آموزش پاراگلایدر در تهران و کرج شما می تونید به راحتی در آسمون پرواز کنید و از اوج بودنتون لذت ببرید.

آموزش پاراگلایدر در تهران و کرج برای شروع نیازی چندانی به داشتن شرایط خاص نداره. تنها کافیه سن تون از 14 سال به بالا باشه و سلامت عمومی شما رو یه پزشک عمومی تایید کنه. هم برای خانمها و هم برای آقایون هست و محدودیت نداره.  بقیش بر میگرده به تلاش خودتون و اراده ای که برای بودن در آسمون دارید.

همچنین اگه میخواید قبل از شروع دوره آموزش پاراگلایدر یک بار پرواز رو همراه با خلبان تجربه کنید صفحه پرواز تفریحی پاراگلایدر رو ببینید. و انواع پروازهای عادی ، آکروباسی و VIP  رو سفارش بدید.

دوره های آموزش پاراگلایدر

آموزش پاراگلایدر به صورت مرحله به مرحله و در سطوح مهارتی مختلف انجام میشه. طبیعی هست که برای آموزش هر رشته ای باید از مباحث ساده تر و راحت تر شروع کرد و کم کم به مباحث پیشرفته تر و فنی رسید و روند آموزش پاراگلایدر هم از این قضیه مستثنی نیست.

برای اینکه با دوره های آموزش پاراگلایدر آشنا بشید در ادامه ما به ترتیب در مورد هر کدوم از دوره ها توضیحاتی رو ارائه میدیم :

آموزش پاراگلایدر دوره مبتدی

آموزش پاراگلایدر دوره مبتدی ویژه اون دسته از عزیزانی هست که میخوان آموزش های اولیه رو شروع کنند و به نوعی برای اولین بار قدم در عرصه هوانوردی و خلبانی پاراگلایدر بزارن.

مرحله اول

روند آموزش پاراگلایدر در این دوره از تمرینات زمینی شروع میشه و هنرجوی دوره خلبانی در این تمرینات نحوه چتر کشی و تیک آف و کنترل بال رو روی زمین آموزش میبینه و یاد میگیره. این مرحله 3 الی 5 جلسه بسته به استعداد هنرجو طول میکشه.

مرحله دوم

در مرحله بعدی هنرجو برای حس کردن نیروی لیفت یا بالا برنده وارد مرحله دوم آموزش پاراگلایدر در این دوره میشه. در این مرحله باید چتر کشی رو روی زمین شیب دار تمرین کنه تا اولین قدم ها رو برای جدا شدن از زمین برداره. این مرحله اولین تجربه هنرجو در مواجهه با نیروی لیفت هست و بسیار لذتبخش خواهد بود.

مرحله سوم

در مرحله بعدی آموزش هنرجو برای انجام پروازهای کوتاه به تپه برده میشه تا از ارتفاع حدودا 20 متری از روی تپه پرواز کنه و حدود 10 ثانیه در آسمان باشه. در واقع در این مرحله از آموزش پاراگلایدر هدف تمرین تیک آف و فرود (لندینگ) و همچنین کنترل فرامین در جهت دهی به پاراگلایدر هست. بعد از انجام بیش از 10 پرواز در این مرحله نوبت به انجام پروازهای بلند میرسه.

مرحله چهارم

اولین پرواز بلند شما همراه با مربی خواهد بود. کنترل پرواز با نظارت مربی در دستان شماست و مربی با صحبت هایی که با شما انجام میده شما رو هدایت میکنه و اشتباهات احتمالی شما رو تصحیح میکنه و در واقع این مرحله از آموزش پاراگلایدر قدم نهایی شما برای رسیدن به پرواز های بلند انفرادی خواهد بود. البته کلاسهای تئوری بمدت 4 ساعت در طول دوره برگزار میشه که کمک شایانی به درک بهترتون از پرواز میکنه.

مرحله آخر

در مرحله نهایی آموزش پاراگلایدر مبتدی شما باید 3 پرواز بلند رو به تنهایی از ارتفاع بلند انجام بدید. در این مرحله حضور دو مربی در بالا و پایین کوه ضروری هست. مربی روی کوه شما رو آماده میکنه و بعد از چک کردن به پرواز در میاره و مربی پایین شما رو با بیسیم هدایت میکنه تا به سلامت فرود بیاید.

پرواز سولویی

پرواز اول شما پرواز سولویی محسوب میشه و مرحله مهمی از آموزش پاراگلایدر هست. چرا که شما موفق شدید برای اولین بار از ارتفاع بلند به تنهایی پرواز کنید و ثمره تلاشهاتون رو ببینید. نا گفته نمونه که بعد از پرواز سولویی طی مراسمی روی هنرجوی خلبانی آب ریخته میشه که استرس هاش از بین بره و به نوعی ورودش به دنیای پرواز جشن گرفته بشه. بعد از پرواز های دوم و سوم دوره مبتدی به اتمام میرسه و برای صدور گواهینامه شما اقدام میشه.

برای اطلاع از هزینه دوره مبتدی آموزش پاراگلایدر تماس بگیرید. وسایل لازم در طول دوره آموزش از طرف مربی در اختیار شما قرار داده میشه.

فیلم تمامی مراحل توضیح داده شده در بالا رو می تونید در قسمت دوره های آموزشی وبسایت ایران ری اکشن ببینید.

چتر کشی روی زمین
مرحله اول آموزش پاراگلایدر
چتر کشی روی زمین شیب دار
مرحله دوم آموزش پاراگلایدر
پرواز تپه کوتاه
مرحله سوم از آموزش پاراگلایدر
پرواز سولویی
مرحله آخر از آموزش پاراگلایدر

آموزش پاراگلایدر دوره مستقل

دوره آموزش پاراگلایدر مستقل یا novice دومین دوره از آموزش پاراگلایدر هست. در این دوره هنرجو با توجه به کسب مهارت های بیشتر و هدایت مربی کم کم یاد میگیره که چطور تیک آف کنه و پروازش رو تا مرحله فرود به تنهایی انجام بده. با نظارت مربی کم کم کمک ها برداشته میشه تا جایی که بدون کمک هنرجو به تنهایی بتونه یک پرواز کامل و بی نقص رو انجام بده.

مباحث تئوری پیشرفته تر و تئوری ها مربوط به دوره مستقل و تفصیل بیشتر مفاهیم پروازی همراه با تمرینات زمینی و انجام پروازهای هدفمند با اجرای تکنیک های جدید باعث میشه که به هدف نهایی این دوره یعنی مستقل شدن در پرواز نزدیک تر بشید.

دوره آموزش پاراگلایدر مستقل 25 جلسه طول میکشه و هنرجو برای شرکت در این دوره باید از وسایل شخصی خودش استفاده کنه. وسایل کامل پرواز شامل بال اصلی یا همون چتر اصلی ، صندلی یا هارنس ، چتر کمکی ، کلاه پرواز و بیسیم هست که هزینه خرید این وسایل به صورت دست دوم از حدود 25 میلیون تومان هست تا آکبندش که 3600 دلار هست. خرید وسایل حتما با مشاوره مربی خواهد بود تا بهترین انتخاب رو بتونید انجام بدید.

برای اطلاع از هزینه دوره آموزش مستقل تماس بگیرید.

تمرینات زمینی دوره مستقل
آموزش کنترل بال و تیک آف به روش ریورز
تمرین ریورز
تمرین ریورز در دوره مستقل
پرواز مستقل
انجام پروازهای مستقل

آموزش پاراگلایدر دوره متوسطه

حالا که شما آموزشهای پایه ای پاراگلایدر ور کسب کردید نوبت به اون میرسه تا آموزش های تکمیلی رو ببینید و خودتون رو برای نزدیک شدن به سطوح حرفه ای تر آماده کنید. آموزشهای دوره متوسطه باعث میشه که علاوه بر درک بیشتر مفاهیم پروازی مهارت خودتون رو برای انجام پروازهای طولانی تر بالا ببرید.

در دوره متوسطه علاوه بر اصلاح تکنیک های پروازی و رفع خطاهای کوچک یاد میگیرید که چطور در دیواره کوه پرواز کنید و یا در جریانات هوای گرم رو به بالا که بهشون ترمال میگیم بچرخید و ارتفاع خودتون رو افزایش بدید.  پیش بینی های دقیق تری از وضعیت جوی انجام بدید و یاد بگیرید که تشخیص بدید که چه موقعی هوا برای پرواز مناسب هست. با گذروندن دوره متوسطه شما فاصله خودتون رو برای حرفه ای شدن به حداقل ممکن خواهید رسوند و آماده گذروندن دوره پیشرفته و دو نفره خواهید شد.

برای اطلاع از هزینه دوره متوسطه تماس بگیرید.

کسب ارتفاع توسط ترمال
کسب ارتفاع توسط ترمال
پرواز در دیواره کوه
پرواز در دیواره کوه
پروازهای ترمیک گروهی
پروازهای ترمیک گروهی
حفظ ارتفاع در دیواره و به کمک ترمال
حفظ ارتفاع در دیواره و به کمک ترمال
پرواز ترمیک

آموزش پاراگلایدر دوره پیشرفته

در دوره پیشرفته مباحث تکمیلی پرواز با پاراگلایدر برای پروازهای طولانی و طی مسافت های زیاد بهتون آموزش داده میشه. درک دقیق شرایط، انتخاب روز مناسب و آنالیز مسیر پرواز و شرایط آب و هوایی در ارتفاعات مختلف و همچنین کار با دستگاه های ناوبری رو فرا میگیرید. انجام پروازهای متعدد همراه با سایر هم پروازی ها و مربی باعث میشه تا هر روز نکات جدیدی به آموخته های قبلی تون اضافه بشه. در پایان این دوره هنرجو باید 3 پرواز بالای 30 کیلومتر رو در 3 سایت متفاوت انجام داده باشه.

برای اطلاع از هزینه دوره پیشرفته تماس بگیرید.

پرواز های بلند و فرا منطقه ای
پرواز های بلند و فرا منطقه ای
پروازهای فرا منطقه ای در مسابقات
پروازهای فرا منطقه ای در مسابقات
تمرین پروازهای مسافت در اردوهای آموزشی
تمرین پروازهای مسافت در اردوهای آموزشی
تمرین مهارت های مسافت در اردوهای آموزشی گروهی
تمرین مهارت های مسافت در اردوهای آموزشی گروهی
دوره پیشرفته پاراگلایدر

آموزش پاراگلایدر دوره امنیت پرواز

دوره امنیت پرواز یا siv یک دوره بسیار مهم و حیاتی برای همه خلبانان پاراگلایدر هست. در این دوره که بر روی دریا در سواحل شمال و جنوب کشور انجام میشه شما با تکنیک های ریکاوری و اصلاح بال در انواع شرایط به هم ریختگی آشنا میشید و اونا رو تمرین می کنید. همچنین نحوه استفاده صحیح از چتر کمکی رو آموزش می بینید و مانوورهای کاهش ارتفاع سریع رو فرا میگیرید. هدف نهایی این دوره آموزش خلبان برای کنترل بال در مواجهه با شرایط بحرانی و پیش بینی نشده هست و شامل دو دوره مقدماتی و تکمیلی هست.  شرکت در دوره مقدماتی siv بعد از دوره مستقل پیشنهاد میشه و دوره تکمیلی اون رو میتونید بعد از دوره متوسطه طی کنید.

دوره آموزشی امنیت پرواز
دوره آموزشی امنیت پرواز
آموزش ریکاوری تاک
آموزش ریکاوری تاک
آموزش نحوه استفاده از چتر کمکی
آموزش نحوه استفاده از چتر کمکی
آموزش فرود در شرایط نا متعارف
آموزش فرود در شرایط نا متعارف
دوره امنیت پرواز
فهرست